הדף נטען, נא להמתין
מצאו את הסניף הקרוב אליכם
מכלול חווית קניות בקמפוס
 
לחצו לפתיחת התפריט
תפריט
 

מחשבון מדעי

המחשבון, הידוע גם בשמו – מחשב כיס – הינו מכשיר אלקטרוני קטן, אשר נועד לצורך ביצוע חישובים. לפני המחשבון היו אמצעים אחרים ושונים לצורך חישוב. כמו סרגל חישוב ששימש בעיקר את המהנדסים ואנשי המדע, היה גם את החשבונייה שבה השתמשו במשך אלפי שנים לצורך ביצוע 4 פעולות חשבון. ברור שהשתמשו הרבה יותר בראש ונתנו למוח לפתור את התרגילים השונים. לא כמו היום, שכל אחד מצויד לו במחשבון בתוך המכשיר הסלולרי, עד שאפילו את לוח הכפל לא כולם יודעים...

קצת היסטוריה – מתי הכל התחיל?

המחשבון הראשון, שאותו ניתן היה להחזיק ביד אחת, היה מחשבון מכני. המחשבון הזה היה מסוגל לבצע פעולות חיבור וחיסור כפל וחילוק, וכן לחשב שורשים ריבועיים ומעוקבים. היה גם את המחשבון הגלילי ה"קורטה", הוא פתר בעיות בדיוק של 11 ספרות לפחות. הממציא של המחשבון הזה היה קורט הרצשטרק. במהלך מלחמת העולם השנייה הוא היה כלוא במחנה בבוכנוולד, ושם השלים את התכנון של המחשבון הזה. הוא גם עבד על טכניקות שונות כדי לחסוך במשקל ובנפח של המחשבון. בתחילת שנות השבעים, כאשר פרצו לשוק המחשבונים האלקטרוניים, נטשו כולם את המחשבונים המכניים לטובת הדור החדש של המחשבונים האלקטרוניים.

מהו מחשבון מדעי?

חשוב שנבחין בהבדלים שבין מחשבון מדעי למחשבון רגיל. במחשבון רגיל אין הרבה אפשרויות. יש כמובן את אפשרות הביצוע של 4 פעולות חשבון, חיבור חיסור כפל וחילוק, כמו כן חישוב אחוזים והוצאת שורש ריבועי. במחשבון המדעי ניתן לבצע הרבה יותר פעולות. כמו פונקציות טריגונומטריות, חישובי חזקה, לוגריתם ועוד.

כיום זקוק כל תלמיד וסטודנט למחשבון מדעי, והוא אף מותר בשימוש במבחני הבגרות.

מחשבונים מדעיים לתלמיד, תוכלו למצוא אצלנו ב"מכלול". אנו מתחייבים לשירות מעולה ולמוצרים ברמה איכותית ביותר. התרשמו בעצמכם מהמבחר ומהמחירים!

 

למחשבון מדעי לדוגמה - לחץ כאן

 

מכלול - חווית קניות בקמפוס
אודות נגישות
קנייה מאובטחת
בניית אתרים

בניית אתרים