הדף נטען, נא להמתין
מצאו את הסניף הקרוב אליכם
מכלול חווית קניות בקמפוס
 
לחצו לפתיחת התפריט
תפריט
 

תיקים לבית ספר, לכיתה א' ועוד

תיק לבית ספר הוא הפריט החשוב ביותר והראשון שנקנה לפני תחילת שנת הלימודים. תלמידים רבים מחליפים תיק לבית ספר בכל שנה. חשוב שהתיק יתאים לצרכיו של הילד ויספק לו את הנוחות המרבית הן מבחינה בריאותית והן מבחינה רגשית.

 

לבחירתכם מגוון רחב של תיקים לבית ספר, תיקים לכיתה א' ועוד (קליק לצפייה בקטלוג):

 

תיקים לבית ספר, לכיתה א ועוד

 

בחירת תיק בית ספר לפי אופי הילד

ילדים רבים מבריזים מבית הספר משום שאינם מרגישים בנוח מסיבה כלשהי. לעיתים מדובר בבגדים, לעתים בסיבות חברתיות ולעתים אפילו מכיוון שלא נוח להם להסתובב עם התיק שלהם או שהם אפילו מתביישים בו. חשוב להתאים את סוג התיק לילד על מנת שירגיש בנוח ללכת לבית הספר.

כיום, הילדים מודעים למראה החיצוני שלהם ולאופנה העכשווית, לכן רבים מהם מסרבים ללכת לבית ספר עם תיק פשוט שאינו ממותג, וההורים נדרשים להתייחס לכך בהתאם. התיק יכול לשמש כסמל סטטוס, במיוחד אם רוכשים עבור הילד תיק אופנתי ממותג מוביל ופופולרי. ילדים קטנים בכיתות א' ותלמידי הגן לרוב יבחרו את התיק בגלל הדפס מקורי של דמות אהובה עליהם מסרטים מצוירים או מהקולנוע, למשל תיקי חד קרן הנחשבים לטרנדיים בשנים האחרונות.

 

בגילים מסוימים תיק מלהיב עשוי אפילו לתת זריקת מוטיבציה לילד לרצות ללכת לבית הספר. לפני שאתם רוכשים עבורו תיק ללימודים, שוחחו אתו לגבי האפשרויות השונות שהוא יכול לרכוש. אם האופציה שהוא ירצה יקרה מדי, נסו להסביר לו את זה בצורה בוגרת ולהציע לו חלופה הוגנת (למשל קלמר, כלי כתיבה או יומן ממותג במקום תיק ממותג). כמו כן, אפשר להוזיל את עלות התיק אם רוכשים אותו במבצעים האטרקטיביים לפני תחילת שנת הלימודים, לרוב מחירי התיקים יורדים בחורף, לכן אפשר להתחיל את השנה עם התיק הישן, כל עוד הוא במצב טוב, ולהמתין למבצע משתלם.


החשיבות הבריאותית של תיקי בית ספר

הילדים נושאים על גבם משקל כבד של ספרים, ציוד כתיבה ומחברות שעות רבות במהלך היום, במיוחד כאשר מדובר בילדי כיתה אלף שרק מתחילים את דרכם בעולם החינוך. מן הראוי שיהיה להם תיק שיכול לשאת את כל המשקל הזה ובנוי בצורה כזו שאולי תקל על גבם של הילדים מבחינת המשקל. כמו כן ספוג מרופד היטב עשוי להקל על הגב התחתון והכתפיים של הילדים במהלך נשיאת התיק יום יום.

ההורים חייבים לבחור היטב את התיק, במיוחד לתלמידים בבית ספר יסודי, כיוון שרק תיק איכותי עם רצועות נשיאה אורטופדיות, גב עם תמיכה וחלוקת משקל טובה, יבטיח שמירה על בריאות הילד וימנע נזקים.

ראוי לציין כי משרד החינוך בישראל הוציא הנחייה מחייבת שמשקל התיק, כולל התכולה, לא יהיה מעל 10% ממשקל גופו של התלמיד. לכן, עדיף לבחור תיק יחסית קל משקל, כל עוד הוא עומד בתקן הישראלי ועשוי מחומרים חזקים ועמידים במיוחד. 

 

כמה עולה תיק לבית ספר?

תיק לבית הספר יכול לעלות כמה עשרות שקלים ויכול להגיע בקלות לכמה מאות שקלים. המחיר תלוי כמובן בסוג התיק, בחברה המייצרת אותו, החברה המשווקת אותו, אם מדובר בתיק ממותג או לא ועוד פרמטרים נוספים. 

 

טיפים לבחירת תיקי בית ספר

 

  

לרכישת תיקים, תיקי בית ספר וקלמרים לחץ כאן.

מכלול - חווית קניות בקמפוס
אודות נגישות
קנייה מאובטחת
בניית אתרים

בניית אתרים